
HP 645 G10 RY5 PRO 7530U REFURB 8G 256NVM 14FHD W11P CAM GR A
HP 645 G10 RY5 PRO 7530U REFURB 8G 256NVM 14FHD W11P CAM GR A
Key Features
- The 14" 1920 x 1080 screen delivers an exceptional viewing experience, featuring vibrant colors, sharp resolution, and wide viewing angles
- With 8 GB memory, you can multitask between various applications seamlessly and without any issues
Adding to inquiry lets you bundle multiple products into a single quote request.
Overview
Empower your business with the durable and secure HP ProBook 645 G10 Recertified Notebook PC, featuring an AMD Ryzen 5 Pro 7530U 2.0GHz processor and webcam for reliable performance in enterprise environments.
This improved HP is packed with 8GB of DDR4 memory and a fast 256GB M.2 NVMe solid state drive for smoother operation and multitasking. Also it runs on the new Windows 11 Pro operating system for improved performance. This product has been Recertified by the number one Microsoft Authorized Refurbisher in the world. Enjoy the quality and craftsmanship that has been accomplished in preparing this product. US based tech support is also part of our commitment to excellence. Order the HP EliteBook 645 G10 Recertified Notebook PC for yourself right now!
Tech Specs
| HDMI | Yes |
|---|---|
| Depth | 8.4" |
| Width | 12.7" |
| Height | 0.78" |
| Chipset | AMD |
| Brand Name | Joy Systems - HP |
| Drive Type | SSD |
| USB Type-C | Yes |
| Screen Mode | Full HD |
| Screen Size | 14" |
| Manufacturer | Joy Systems, Inc |
| Product Line | EliteBook |
Show all 50 specsShow fewer
| Product Name | EliteBook 645 G10 Notebook |
|---|---|
| Product Type | Notebook |
| Processor Core | Hexa-core (6 Core) |
| Processor Type | Ryzen 5 PRO |
| Product Family | EliteBook 645 G10 |
| Product Series | 645 G10 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Processor Model | 7530U |
| Processor Speed | 2 GHz |
| SSD Form Factor | M.2 |
| Standard Memory | 8 GB |
| Charger Included | Yes |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Package Contents | <ul><li data-list="bullet"><span class="ql-ui" contenteditable="false"></span>EliteBook 645 G10 Notebook</li><li data-list="bullet"><span class="ql-ui" contenteditable="false"></span>Standard Battery</li><li data-list="bullet"><span class="ql-ui" contenteditable="false"></span>AC Adapter</li></ul> |
| Application/Usage | Business |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Condition | Refurbished |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| USB Type-C Detail | 1x USB-C 10Gbps (PD/DP) |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Front Camera/Webcam | Yes |
| Chipset Manufacturer | AMD |
| Weight (Approximate) | 3.09 lb |
| Installed Slot Memory | 8 GB |
| Included Charger Power | 45 W |
| Processor Manufacturer | AMD |
| Manufacturer Part Number | J5-645G10A11 |
| System Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Operating System Platform | Windows |
| System Memory Form Factor | SODIMM |
| Total Number of USB Ports | 4 |
| Graphics Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| USB Power Delivery Support | Yes |
| Manufacturer Website Address | http://www.joysystems.com |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Maximum Supported System Memory | 64 GB |
| Graphics Controller Manufacturer | AMD |
| Total Solid State Drive Capacity | 256 GB |
Related Products
More in NOTEBK from JOY SYSTEMS and similar brands
More from JOY SYSTEMS
Other products available from this brand
Have a question about this product?
Ask us about compatibility, pricing tiers, lead time, or anything else. We typically reply within one business day.





