
USB SOUNDBAR
USB SOUNDBAR
Key Features
- Speaker System offers maximum productivity with added dependability
- 2.0 speaker configuration for convenience and space efficiency with optimal performance
Adding to inquiry lets you bundle multiple products into a single quote request.
Overview
Open Source product is procured through the secondary market. The product is manufacturer original. The product is NEW and may have been unsealed to ensure the product is authentic. Open source product is not eligible for any rebate, spiff, marketing, or any other program that may pertain to its manufacturer. Open Source provides a standard 1 year warranty. The product is eligible for returns if it is DOA or returned within 14 business days from order receipt. A restock fee will be added if the return does not fit this criterion.
Tech Specs
| USB | Yes |
|---|---|
| Depth | 1.6" |
| Width | 2.6" |
| Height | 13.6" |
| Controls | Volume |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Package Type | Retail |
| Product Name | Speaker System |
| Product Type | Speaker System |
| Compatibility | <b>Lenovo Monitor:</b><br><ul><li>ThinkVision LT</li><li>ThinkVision</li></ul> |
| Product Color | Black |
Show all 16 specsShow fewer
| RMS Output Power | 2.50 W |
|---|---|
| Speaker Configuration | 2.0 |
| Manufacturer Part Number | 0A36190 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
Related Products
More in SPKR from LENOVO OPTIONS and similar brands
More from LENOVO OPTIONS
Other products available from this brand
Have a question about this product?
Ask us about compatibility, pricing tiers, lead time, or anything else. We typically reply within one business day.





