
MS30 S MONITOR SOUNDBAR
MS30 S MONITOR SOUNDBAR
Key Features
- The front-facing 2 X 2W sound experience is perfect for virtual meetings and online classroom sessions
- Flexible setup by lift functionality to support selected P/T - 30 series monitors and be in the position for your needs
Adding to inquiry lets you bundle multiple products into a single quote request.
Overview
The ThinkVision MS30 Monitor Soundbar delivers crystal clear and quality sound directly from the front 2 X 2W speakers, so your virtual meetings and classroom experiences are always rich. Its sleek, less than 30mm, modular design is free of cable clutter and pairs perfectly with your ThinkVision P and T Series monitors. It comes with a Security Lock that keeps it safe from physical theft once connected. Lenovo ThinkColour software enables convenient display features for a stress-free experience.
Tech Specs
| USB | Yes |
|---|---|
| Depth | 1.4" |
| Height | 4.9" |
| Features | Crystal Clear Clarity |
| Brand Name | Lenovo |
| Color Family | Black |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Line | ThinkVision |
| Product Name | ThinkVision MS30 (S) Monitor Soundbar |
| Product Type | Sound Bar Speaker |
| Product Color | Black |
| Product Model | MS30 |
Show all 18 specsShow fewer
| RMS Output Power | 4 W |
|---|---|
| Weight (Approximate) | 5.57 oz |
| Manufacturer Part Number | 4XD1K97400 |
| Maximum Frequency Response | 20 kHz |
| Minimum Frequency Response | 140 Hz |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
Related Products
More in DISPKR from LENOVO TOP SELLER OPTIONS and similar brands
More from LENOVO TOP SELLER OPTIONS
Other products available from this brand
Have a question about this product?
Ask us about compatibility, pricing tiers, lead time, or anything else. We typically reply within one business day.





