
FMY201 WIRED MOUSE - TAAUN MY201 SIMPLE SOLUTIONS WIRED MOUSE
Request pricing
MOUSE IN A BX USB BLK BULK
Request pricing
Pricing for this item is configured per-order. Add it to your inquiry below and we'll send a tailored quote.
Adding to inquiry lets you bundle multiple products into a single quote request.
| Width | 3.5" |
|---|---|
| Height | 1.7" |
| Length | 5.3" |
| Brand Name | Kensington |
| Color Family | Black |
| Manufacturer | Kensington Computer Products Group |
| Package Type | Bulk |
| Power Source | Cable |
| Product Line | Mouse·in·a·Box |
| Product Name | Mouse-in-a-Box Wired |
| Product Type | Mouse |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Product Color | Black |
|---|---|
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Device Supported | Computer |
| Country of Origin | China |
| Movement Detection | Optical |
| Platform Supported | PC |
| Weight (Approximate) | 4.48 oz |
| Manufacturer Part Number | K72356WW |
| Movement Resolution (dpi) | 1000 |
| Manufacturer Website Address | http://www.kensington.com |
| Operating System Compatibility | Mac OS |
| Pointing Device Host Interface | USB Type A |
| Pointing Device Connectivity Technology | Cable |
More in MICE from KENSINGTON TECHNOLOGY GROUP and similar brands



Other products available from this brand




Ask us about compatibility, pricing tiers, lead time, or anything else. We typically reply within one business day.