
KB MICE_BO SLIM COMBO II -US ENGLISH A1
KB MICE_BO SLIM COMBO II -US ENGLISH A1
Key Features
- Using cordless Bluetooth/RF you can control your Desktop Computers from a distance
- Hassle-free performance as a result of 4000 optical LED for smoother movement
- Scroll 360-degree without the use of on-screen navigator with tilt wheel scroller
- Keyboard & Mouse provides an affordable storage solution for your PC
Adding to inquiry lets you bundle multiple products into a single quote request.
Overview
The Lenovo Professional Wireless Rechargeable Combo Keyboard and Mouse is a revolution in productivity and design. Its full-size keyboard features scissor switches that create an elevated typing experience and improves your working efficiency with specialized Microsoft Copilot Key. Its mouse, marvelously crafted from bio-rubber, keeps you comfortable all day and is equipped with an impressive 4,000 DPI sensor. Plus, both the keyboard and mouse are made from eco-friendly 65% recycled material that protects the environment.
Tech Specs
| Hot Keys | CoPilot |
|---|---|
| Backlight | No |
| Brand Name | Lenovo |
| Localization | English (US) |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Power Source | Battery |
| Product Line | Professional |
| Product Name | Professional Wireless Rechargeable Combo Keyboard and Mouse -US English |
| Product Type | Keyboard & Mouse |
| Compatibility | <p><b>Lenovo IdeaCentre Desktop Towers:</b></p><ul><li>3 07ACH7</li><li>3 07IRB8</li><li>5 14IRB8</li><li>5 17ACN7</li><li>08AKP10</li><li>08IRH9</li><li>08IRR9</li><li>14IRR9</li><li>17IAS10</li></ul><p><b>Lenovo IdeaCentre AIO PCs:</b></p><ul><li>24AKP10</li><li>24ARR9</li><li>24IRH9</li><li>27ARR9</li><li>27IRH9</li><li>5 24IAH7</li></ul><p><b>Lenovo IdeaCentre Mini PCs:</b></p><ul><li>01IRH10R</li><li>01IRH8</li><li>01Q8X10</li><li>i5 01IAQ7</li></ul><p><b>Lenovo IdeaPad Notebooks:</b></p><ul><li>1 14AMN7</li><li>1 14IAU7</li><li>1 14IGL7</li><li>1 15AMN7</li><li>1 15IAU7</li><li>1 15IGL7</li><li>1 15IRU7</li><li>3 14IAU7</li><li>3 15IAU7</li><li>3 17IAU7</li><li>3 17IRU7</li><li>5 14ABA7</li><li>5 14IAL7</li><li>5 15ABA7</li><li>5 15IAL7</li></ul><p>https://psref.lenovo.com/accessory/4X31R64316</p> |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Scroller Type | Tilt Wheel |
Show all 45 specsShow fewer
| Product Family | Professional |
|---|---|
| Device Supported | All-in-One PC |
| Battery Chemistry | Lithium (Li) |
| Movement Detection | Optical |
| Platform Supported | PC |
| Keyboard Form Factor | Full-size (100%) |
| Keyboard/Keypad Type | Keyboard |
| Keyswitch Technology | Scissors |
| Pointing Device Type | Mouse |
| Keyboard/Keypad Color | Gray |
| Keyboard/Keypad Depth | 5.07" |
| Keyboard/Keypad Width | 17.22" |
| Pointing Device Color | Gray |
| Pointing Device Depth | 2.45" |
| Keyboard/Keypad Height | 0.58" |
| Pointing Device Height | 1.42" |
| Total Number of Buttons | 8 |
| Keyboard/Keypad Features | Adjustable Tilt |
| Manufacturer Part Number | 4X31R64316 |
| Movement Resolution (dpi) | 4000 |
| Wireless Receiver Interface | USB Type A |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB Type A |
| Operating System Compatibility | Windows |
| Pointing Device Host Interface | USB Type A |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | Bluetooth/RF |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth/RF |
| Keyboard/Keypad Weight (Approximate) | 1.29 lb |
| Pointing Device Weight (Approximate) | 2.82 oz |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Pointing Device Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
Related Products
More in KEYCMB from LENOVO TOP SELLER OPTIONS and similar brands


EOS3 2.4G KM BLK US A1 A1

KB MICE_BO MULTI WL PRO 6000 KBMS US

WL EXTRA-DUO KEYBOARD AND MOUSE STD SIZE 102KEY 3BTN OPTICAL
More from LENOVO TOP SELLER OPTIONS
Other products available from this brand
Have a question about this product?
Ask us about compatibility, pricing tiers, lead time, or anything else. We typically reply within one business day.



