
DELL PRO 24 ALL-IN-ONE PLUS QB24250 ULTRA_7-265 16GB512GB W11
DELL PRO 24 ALL-IN-ONE PLUS QB24250 ULTRA_7-265 16GB512GB W11
Key Features
- Optimized for generative AI, Core Ultra 7 processor supports real-time image enhancement, adaptive performance, and intelligent automation
- 16 GB of memory powers immersive gaming with fast load times, fluid frame rates, and seamless handling of resource-intensive titles
- 512 GB SSD offers fast data access and sufficient capacity for storing media libraries and essential files without compromising system speed
- 23.8" 1920 x 1080 display delivers sharp visuals and great viewing angles for immersive work and entertainment experiences
- atr:1100# delivers consistent computing performance with reliable and sustained operational stability
- Windows 11 Pro OS enhances productivity and creativity by offering a stable, intuitive, and responsive computing environment
- Desktop form factor ensures structural integrity and consistent performance
- Wireless LAN enables seamless connectivity with reliable signal strength, supporting high-speed internet access
- Bluetooth offers low-power wireless data transfer using energy-efficient protocols designed to extend battery life and maintain consistent performance
- Security Slot feature enhances operational throughput and workflow efficiency
Adding to inquiry lets you bundle multiple products into a single quote request.
Overview
Unlock new levels of performance with Dell Pro 24 All-in-Ones, featuring AI PC options powered by Intel® Core™ Ultra desktop processors (Series 2) for AI-enhanced productivity. These professional-grade all-in-one solutions combine robust PC performance with collaboration features in a space-saving productivity hub. Designed to simplify IT, they are the most secure and manageable commercial PCs
Tech Specs
| Depth | 2.3" |
|---|---|
| Width | 21.3" |
| Height | 13.9" |
| Webcam | Yes |
| Chipset | Intel Q870 |
| Features | Security Slot |
| NPU Name | AI Boost |
| Bluetooth | Yes |
| AI-powered | Yes |
| Brand Name | Dell |
| Brightness | 300 Nit |
| Drive Type | SSD |
Show all 80 specsShow fewer
| Color Gamut | 99% sRGB |
|---|---|
| Energy Star | Yes |
| Form Factor | Desktop |
| HDMI (Rear) | Yes |
| Screen Mode | Full HD |
| Screen Size | 23.8" |
| Touchscreen | Yes |
| Color Family | Silver |
| Manufacturer | Dell Technologies |
| Product Line | Pro |
| Product Name | Pro 24 All-in-One Plus QB24250 |
| Product Type | All-in-One Computer |
| Wireless LAN | Yes |
| Chipset Model | Q870 |
| Product Color | Silver |
| Product Model | QB24250 |
| TCO Certified | Yes |
| Maximum Memory | 64 GB |
| Processor Core | Icosa-core (20 Core) |
| Processor Type | Core Ultra 7 |
| Product Family | Pro |
| Infrared Camera | Yes |
| NPU Performance | 13 TOPS |
| Processor Model | 265 |
| SSD Form Factor | M.2 |
| Standard Memory | 16 GB |
| vPro Technology | Yes |
| NPU Manufacturer | Intel |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Package Contents | <ul><li data-list="bullet"><span class="ql-ui" contenteditable="false"></span>Pro 24 All-in-One Plus QB24250</li><li data-list="bullet"><span class="ql-ui" contenteditable="false"></span>Keyboard</li><li data-list="bullet"><span class="ql-ui" contenteditable="false"></span>Mouse</li><li data-list="bullet"><span class="ql-ui" contenteditable="false"></span>System Power Cord </li><li data-list="bullet"><span class="ql-ui" contenteditable="false"></span>Quick Start Guide</li><li data-list="bullet"><span class="ql-ui" contenteditable="false"></span>Documentation</li><li data-list="bullet"><span class="ql-ui" contenteditable="false"></span>Height Adjustable Stand</li></ul> |
| Country of Origin | Mexico |
| Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| DisplayPort (Rear) | Yes |
| Systems Management | No vPro Support |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Maximum Turbo Speed | 5.30 GHz |
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Memory Configuration | 1 x 16GB |
| Weight (Approximate) | 21.44 lb |
| Keyboard Localization | English (US) |
| Standard Refresh Rate | 75 Hz |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ax |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Environmental Compliance | China Restriction of Hazardous Substances (China RoHS) |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Manufacturer Part Number | 76D19 |
| Number Of Ethernet Ports | 1 |
| Windows Hello Compatible | Yes |
| Display Screen Technology | In-plane Switching (IPS) Technology |
| Limited Warranty Duration | 3 Year |
| Operating System Language | English/Spanish/French/Brazilian Portuguese |
| Operating System Platform | Windows |
| Total Number of USB Ports | 8 |
| Graphics Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Environmental Certification | Electronic Product Environmental Assessment Tool Silver (EPEAT Silver) |
| Solid State Drive Interface | PCI Express NVMe 4.0 |
| Manufacturer Website Address | http://www.delltechnologies.com |
| Maximum Power Supply Wattage | 240 W |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Number of USB 3.2 Gen 1 Ports | 2 |
| Number of USB 3.2 Gen 2 Ports | 4 |
| Additional Warranty Information | <p>3Y Basic Onsite Service after remote diagnosis with Hardware-Only Support-Disti SnS</p> |
| Number of Occupied Memory Slots | 1 |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Total Solid State Drive Capacity | 512 GB |
| Number of DisplayPort Outputs (Rear) | 1 |
| Number of USB 3.2 Gen 2x2 Type-C Ports | 2 |
Datasheets & Resources
Related Products
More in I-COMP from DELL DESKTOPS and similar brands
More from DELL DESKTOPS
Other products available from this brand
Have a question about this product?
Ask us about compatibility, pricing tiers, lead time, or anything else. We typically reply within one business day.






