
SHORT RISER PANELS HOT/COLD AISLE CONTAINMENT SYSTEM SET OF 2
$57.56
CYLINDER HUMID LOW COND REPLA 1-3KG/H 460 V SPARE PART
Request pricing
Pricing for this item is configured per-order. Add it to your inquiry below and we'll send a tailored quote.
Adding to inquiry lets you bundle multiple products into a single quote request.
Precision Air Conditioning with maximum flexibility.
| Depth | 5.9" |
|---|---|
| Width | 12.4" |
| Height | 5.9" |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Mercury Free | Yes |
| Power Source | AC |
| Product Name | Disposable Humidifier Cylinder Low Conductivity 460V For ACRP101/501 |
| Product Type | Humidifier Cylinder |
| Compatibility | <p>APC ACRP101/501 Cooling System</p> |
| Input Voltage | 460 V AC |
| Packaged Quantity | 1 Unit |
| For Country/Region | United States |
|---|---|
| Weight (Approximate) | 1.30 lb |
| REACH Declaration URL | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=exportPdfReach&pid=66021026&lang=en-us |
| EU RoHS Declaration URL | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=66021026&lang=en-us |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Manufacturer Part Number | W875-00032 |
| RoHS Exemption Information | https://download.schneider-electric.com/files?p_enDocType=Declaration+of+Conformity+%28Sustainability%29&p_Doc_Ref=W875-00032_ROHS_DECLARATION&p_FileName=W875-00032KIT_ROHS_DECLARATION_US.pdf |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Additional Warranty Information | 1 year repair or replace |
More in AIRCND from APC SCHNEIDER ELECTRIC IT USA and similar brands



Other products available from this brand




Ask us about compatibility, pricing tiers, lead time, or anything else. We typically reply within one business day.