
PRECISE MOUSING SURFACE SILVER ULTRA THIN TRAVEL MOUSEPAD
PRECISE MOUSING SURFACE SILVER ULTRA THIN TRAVEL MOUSEPAD
Adding to inquiry lets you bundle multiple products into a single quote request.
Overview
Precise Mousing Surface enhances the precision of optical mice at fast speeds. Battery-saving design extends battery life of wireless mice up to 50 percent. Ultra-thin, portable mouse pad with 3M repositionable adhesive stows conveniently on back of notebook computers.
Tech Specs
| Width | 7" |
|---|---|
| Height | 0.06" |
| Length | 8.50" |
| Features | Adhesive Backing |
| Recycled | No |
| Brand Name | 3M |
| Color Family | Silver |
| Manufacturer | 3M |
| Product Line | Precise |
| Product Name | Precise Battery-saving Mousing Surface |
| Product Type | Mouse Pad |
| Product Color | Silver |
Show all 17 specsShow fewer
| Assembly Required | No |
|---|---|
| Country of Origin | United States |
| Packaged Quantity | 1 |
| Weight (Approximate) | 3.20 oz |
| Manufacturer Website Address | http://www.3m.com |
Related Products
More in PADRST from 3M - WORKSPACE SOLUTIONS and similar brands
More from 3M - WORKSPACE SOLUTIONS
Other products available from this brand
Have a question about this product?
Ask us about compatibility, pricing tiers, lead time, or anything else. We typically reply within one business day.





