
FOAM MOUSE PAD WITH WRIST REST MW209MB FABRIC BLACK 6.8 IN X 8.6
FOAM MOUSE PAD WITH WRIST REST MW209MB FABRIC BLACK 6.8 IN X 8.6
Adding to inquiry lets you bundle multiple products into a single quote request.
Overview
Mouse pad features a foam-filled wrist rest with nonskid base that encourages neutral wrist posture. Antimicrobial additive inhibits the growth of microorganisms, such as bacteria that cause stains, odors and product degradation. Fabric covering is soft to the touch.
Tech Specs
| Depth | 0.75" |
|---|---|
| Width | 6.75" |
| Height | 8.50" |
| Recycled | No |
| Brand Name | 3M |
| Manufacturer | 3M |
| Product Name | Nonskid Mouse Pad |
| Product Type | Mouse Pad |
| Product Color | Black |
| Product Material | Foam |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Taiwan |
Show all 15 specsShow fewer
| Packaged Quantity | 1 |
|---|---|
| Weight (Approximate) | 10.67 oz |
| Manufacturer Website Address | http://www.3m.com |
Related Products
More in PADRST from 3M - WORKSPACE SOLUTIONS and similar brands
More from 3M - WORKSPACE SOLUTIONS
Other products available from this brand
Have a question about this product?
Ask us about compatibility, pricing tiers, lead time, or anything else. We typically reply within one business day.




