
HP ZB F 15 G7 I7-10810U REFURB 8G 256NV 15FHD W11P CAM NVID GR A
HP ZB F 15 G7 I7-10810U REFURB 8G 256NV 15FHD W11P CAM NVID GR A
Key Features
- The Intel Core i7 1.10 GHz processor delivers lightning-fast speeds and peak performance, making it ideal for handling the most demanding tasks and games with ease
- The 15.6" 1920 x 1080 screen delivers an exceptional viewing experience, featuring vibrant colors, sharp resolution, and wide viewing angles
- 8 GB memory is ready to run powerful programs with efficient multitasking, allowing seamless transitions between tasks
- The NVIDIA Quadro P520 4 GB discrete graphics card delivers exceptional performance across diverse multimedia applications and user experiences for superior visual quality and efficiency
Adding to inquiry lets you bundle multiple products into a single quote request.
Overview
Find the ultimate office and multimedia tool by purchasing the HP ZBook Firefly 15 G7 Recertified Notebook PC. Powered by the reliable Intel Core i7-10810U 1.1GHz processor, this laptop helps you handle daily workloads with utmost efficiency.
And with its 8GB of DDR4 memory, you can finish more system tasks in less time. A 256GB M.2 NVMe solid state drive is also included so you can manage all your files and data easily. This notebook PC comes with a 15.6 inch Full HD Display powered by Nvidia Quadro P520 4GB graphics, which ensures amazing displays for all applications. This product has been Recertified by the number one Microsoft Authorized Refurbisher in the world. Enjoy the quality and craftsmanship that has been accomplished in preparing this product. US based tech support is also part of our commitment to excellence. Get the HP ZBook Firefly 15 G7 Recertified Notebook PC with Windows 11 Pro right now!
Tech Specs
| HDMI | Yes |
|---|---|
| Depth | 9.2" |
| Width | 14.2" |
| Height | 0.76" |
| Chipset | Intel |
| Brand Name | Joy Systems - HP |
| Drive Type | SSD |
| Screen Mode | Full HD |
| Screen Size | 15.6" |
| Manufacturer | Joy Systems, Inc |
| Product Line | ZBook Firefly G7 |
| Product Name | ZBook Firefly G7 Mobile Workstation |
Show all 48 specsShow fewer
| Product Type | Mobile Workstation |
|---|---|
| Processor Core | Quad-core (4 Core) |
| Processor Type | Core i7 |
| Product Family | ZBook Firefly G7 |
| Processor Model | i7-10810U |
| Processor Speed | 1.10 GHz |
| SSD Form Factor | M.2 |
| Standard Memory | 8 GB |
| Charger Included | Yes |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Package Contents | <ul><li>ZBook Firefly G7 Mobile Workstation</li><li>Standard Battery</li><li>AC Adapter</li></ul> |
| Application/Usage | Business |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Condition | Refurbished |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Front Camera/Webcam | Yes |
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Processor Generation | 10th Gen |
| Weight (Approximate) | 3.74 lb |
| Installed Slot Memory | 8 GB |
| Included Charger Power | 45 W |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Graphics Memory Capacity | 4 GB |
| Manufacturer Part Number | J5-ZF15G7A19 |
| System Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Graphics Controller Model | Quadro P520 |
| Operating System Platform | Windows |
| System Memory Form Factor | SODIMM |
| Total Number of USB Ports | 4 |
| Manufacturer Website Address | http://www.joysystems.com |
| Graphics Memory Accessibility | Dedicated |
| Number of USB 3.1 Gen 1 Ports | 2 |
| Number of USB 3.2 Type-C Ports | 2 |
| Maximum Supported System Memory | 64 GB |
| Graphics Controller Manufacturer | NVIDIA |
| Total Solid State Drive Capacity | 256 GB |
Related Products
More in MB-WST from JOY SYSTEMS and similar brands
More from JOY SYSTEMS
Other products available from this brand
Have a question about this product?
Ask us about compatibility, pricing tiers, lead time, or anything else. We typically reply within one business day.






