HP POLY A2 BLK TBL MIC NO LOCALIZATION
HP POLY A2 BLK TBL MIC NO LOCALIZATION
Adding to inquiry lets you bundle multiple products into a single quote request.
Overview
Bring exceptional clarity to the table
Make audio come alive in every meeting with a simple, scalable, cost-efficient table microphone. Effortlessly expand audio coverage and enable distractionfree communication while seamlessly scaling and deploying.
No distractions. Just clear conversation
Designed with 4 microphone elements, this innovative audio solution helps capture everything important with exceptional clarity, prioritizing the speaker and conversations, so remote participants receive high-quality, natural sound.
Amplify coverage, just like that
Effortlessly extend audio coverage across large spaces with a simple and scalable solution. Seamlessly daisy-chain up to 8 HP Poly Studio A2 Table Microphones - no complex setups required.
Purposefully designed
Elevate the appearance of any conference room with a unique and compact design. Customize your audio setup exactly as you need it with versatile mounting options, unmatched cable management, and color options that complement any room aesthetic.
Featuring | Precise audio capture
Don't miss out on anything important. Designed with 4 microphone elements that capture speech without distractions, the multi-directional audio pick up ensures all in-room participants are heard equally.
Unmatched clarity
Deliver consistent high quality, natural sound for your remote participants. Get conversational sound that is crystal-clear with expanded audio pick up enhanced by Poly AI-powered audio innovations.
Scale up with ease
Say goodbye to complicated, cluttered setups with a solution that is built to quickly adapt and scale. Simply daisy chain up to 8 HP Poly Studio A2 Table Microphones for optimal room coverage and easily reconfigure as your needs change.
Cabling done right
Revamp your collaborative spaces with this elegant audio solution. Get an immaculate setup with discreet cable management for tabletop installation. Neatly position and secure your device with the included magnetic mount.
Clean setup, always
With versatile installation options, you can streamline or completely hide cable presence, giving you a clean setup that perfectly blends with any room aesthetics
Tech Specs
| Depth | 3.6" |
|---|---|
| Width | 3.6" |
| Height | 0.9" |
| Brand Name | Poly |
| Color Family | Black |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Line | Studio A2 |
| Product Name | Studio A2 Microphone |
| Product Type | Microphone |
| Product Color | Black |
| Host Interface | JST |
| Product Family | Studio A2 |
Show all 19 specsShow fewer
| Microphone Type | Table Mount |
|---|---|
| Package Contents | <ul><li>Studio A2 Microphone</li><li>Mounting Plate</li><li>JST to Phoenix Input Cable (6 m)</li><li>JST to Phoenix Daisychain Output Cable (2 m)</li><li>JST to JST Daisy-chain Cable (1.8 m)</li><li>Quick Start Guide</li><li>Safety Guide</li><li>Warranty Card</li></ul> |
| Application/Usage | Meeting Room |
| Weight (Approximate) | 4.23 oz |
| Connectivity Technology | Wired |
| Manufacturer Part Number | B22X6AA#AC3 |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
Datasheets & Resources
Related Products
More in AC-UNT from HP POLY VIDEO and similar brands

HP POLY A2 WHT TBL MIC NO LOCALIZATION

USB MICROPHONE WITH MUTE W/ 3.5MM STEREO HEADPHONE OUTPUT

EXPAND SP20 UC SPEAKERPHONE PORTABLE USB CONNECTOR 3.5MM
More from HP POLY VIDEO
Other products available from this brand
Have a question about this product?
Ask us about compatibility, pricing tiers, lead time, or anything else. We typically reply within one business day.



