HP 645 G10 RZ 5 P 7530U REFURB 16G 256SSD 14FHD CAM W11P GR A
HP 645 G10 RZ 5 P 7530U REFURB 16G 256SSD 14FHD CAM W11P GR A
Adding to inquiry lets you bundle multiple products into a single quote request.
Overview
The HP EliteBook 645 G10 Recertified Notebook PC solves all your productivity needs. The AMD Ryzen 5 Pro 7530U 2.0GHz Processor gives it power and speed to process multiple applications at a time. The 14 inch full HD display gives high quality 1080p visuals.
This improved HP is packed with 16GB of DDR4 memory and a fast 256GB solid state drive for smoother operation and multitasking. Also it runs on the new Windows 11 Pro operating system for improved performance. This product has been Recertified by the number one Microsoft Authorized Refurbisher in the world. Enjoy the quality and craftsmanship that has been accomplished in preparing this product. US based tech support is also part of our commitment to excellence. Order the HP EliteBook 645 G10 Recertified Notebook PC for yourself right now!
Tech Specs
| HDMI | Yes |
|---|---|
| Depth | 8.4" |
| Width | 12.7" |
| Height | 0.78" |
| Chipset | AMD |
| Brand Name | Joy Systems - HP |
| Drive Type | SSD |
| USB Type-C | Yes |
| Screen Mode | Full HD |
| Screen Size | 14" |
| Manufacturer | Joy Systems, Inc |
| Product Line | EliteBook |
Show all 51 specsShow fewer
| Product Name | EliteBook 645 G10 Notebook |
|---|---|
| Product Type | Notebook |
| Processor Core | Hexa-core (6 Core) |
| Processor Type | Ryzen 5 PRO |
| Product Family | EliteBook 645 G10 |
| Product Series | 645 G10 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Processor Model | 7530U |
| Processor Speed | 2 GHz |
| Standard Memory | 16 GB |
| Charger Included | Yes |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Package Contents | <ul><li>EliteBook 645 G10 Notebook</li><li>Standard Battery</li><li>Power Adapter</li></ul> |
| Application/Usage | Business |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Condition | Refurbished |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| USB Type-C Detail | (1) USB Type-C 10Gbps |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Front Camera/Webcam | Yes |
| Chipset Manufacturer | AMD |
| Weight (Approximate) | 3.10 lb |
| Installed Slot Memory | 16 GB |
| Included Charger Power | 45 W |
| Processor Manufacturer | AMD |
| Number of USB 3.1 Ports | 3 |
| Manufacturer Part Number | J5-645G10A01 |
| System Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Limited Warranty Duration | 2 Year |
| Operating System Platform | Windows |
| System Memory Form Factor | SODIMM |
| Total Number of USB Ports | 4 |
| Graphics Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Manufacturer Website Address | http://www.joysystems.com |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Additional Warranty Information | <p>2-Year Depot (Mail-in) thru Joy Systems</p> |
| Maximum Supported System Memory | 64 GB |
| Graphics Controller Manufacturer | AMD |
| Total Solid State Drive Capacity | 256 GB |
Related Products
More in TOWER from JOY SYSTEMS and similar brands
More from JOY SYSTEMS
Other products available from this brand
Have a question about this product?
Ask us about compatibility, pricing tiers, lead time, or anything else. We typically reply within one business day.




