
EZ-FIT LITE MB290SP-B DUAL 2.5 MOUNTING BRACKET
Request pricing
FLEX-FIT TRIO MB343SP BRACKET DUAL 2.5 & ONE 3.5 FRONTBAY
Request pricing
Pricing for this item is configured per-order. Add it to your inquiry below and we'll send a tailored quote.
Adding to inquiry lets you bundle multiple products into a single quote request.
| Depth | 5.8" |
|---|---|
| Width | 1.6" |
| Height | 6.7" |
| Brand Name | Icy Dock |
| Form Factor | Internal |
| Manufacturer | Icy Dock |
| Product Line | FLEX-FIT Trio |
| Product Name | FLEX-FIT Trio MB343SP Drive Bay Adapter |
| Product Type | Drive Bay Adapter |
| Product Color | Black |
| Product Model | MB343SP |
| Package Contents | <ul><li>FLEX-FIT Trio MB343SP Drive Bay Adapter</li><li>User Manual</li><li>Screws</li></ul> |
| Product Material | Plastic |
|---|---|
| Number of 2.5" Bays | 2 |
| Number of 3.5" Bays | 1 |
| Weight (Approximate) | 4.06 oz |
| Manufacturer Part Number | MB343SP |
| Compatible Drive Bay Width | 5.25" |
| Manufacturer Website Address | http://www.icydock.com |
| Number of Total Expansion Bays | 3 |
More in DR-ENC from ICY DOCK and similar brands


Other products available from this brand
Ask us about compatibility, pricing tiers, lead time, or anything else. We typically reply within one business day.