
EZ-FIT LITE MB290SP-B DUAL 2.5 MOUNTING BRACKET
Request pricing
FLEX-FIT QUATTRO MB344SP 4X2.5 BRACKET FOR 5.25BAY
Request pricing
Pricing for this item is configured per-order. Add it to your inquiry below and we'll send a tailored quote.
Adding to inquiry lets you bundle multiple products into a single quote request.
| Depth | 6.1" |
|---|---|
| Width | 5.7" |
| Height | 1.6" |
| Brand Name | Icy Dock |
| Form Factor | Internal |
| Manufacturer | Icy Dock |
| Product Name | FLEX-FIT Quattro MB344SP 4 x 2.5" HDD/SSD Bracket for External 5.25" Bay |
| Product Type | Drive Enclosure |
| Wireless LAN | No |
| Product Color | Black |
| Product Model | MB344SP |
| Package Contents | <ul> <li>FLEX-FIT Quattro MB344SP 4 x 2.5" HDD/SSD Bracket for External 5.25" Bay</li> <li>Device</li> <li>User Manual</li> <li>Screws</li> </ul> |
| Product Material | Plastic |
|---|---|
| Number of 2.5" Bays | 4 |
| Weight (Approximate) | 3.46 oz |
| Manufacturer Part Number | MB344SP |
| Compatible Drive Bay Width | 5.25" |
| Manufacturer Website Address | http://www.icydock.com |
| Number of Total Expansion Bays | 4 |
| Number of Hard Drives Supported | 4 |
| Number of Solid State Drive Supported | 4 |
More in DR-ENC from ICY DOCK and similar brands


Other products available from this brand
Ask us about compatibility, pricing tiers, lead time, or anything else. We typically reply within one business day.