
CYBORG 15 B2RWEKG-258US CYBORG15 C5-210H/5050/16G/512GB/W11
CYBORG 15 B2RWEKG-258US CYBORG15 C5-210H/5050/16G/512GB/W11
Key Features
- Intel Core 5 120U powers notebooks with hybrid 10-core architecture and up to 5GHz turbo for responsive multitasking
- The 15.6" 1920 x 1080 screen delivers an exceptional viewing experience, featuring vibrant colors, sharp resolution, and wide viewing angles
- With 16 GB of memory, users can effortlessly run multiple programs simultaneously, guaranteeing smooth and seamless execution for enhanced productivity
- The NVIDIA GeForce RTX 5050 8 GB discrete graphics card delivers exceptional performance across diverse multimedia applications and user experiences for superior visual quality and efficiency
Adding to inquiry lets you bundle multiple products into a single quote request.
Overview
CYBORG 15 B2RW
Step into the future of gaming where cyberpunk aesthetics meet sci-fi style. Gear up with cutting-edge technology that puts you ahead of the competition. The Cyborg 15 B2RW with its futuristic, mech-inspired design, redefines the look and feel of a next-gen gaming laptop.
Tech Specs
| HDMI | Yes |
|---|---|
| Depth | 9.7" |
| Width | 14.2" |
| Height | 0.91" |
| Chipset | Intel |
| Features | DLSS 4.0 Technology |
| Speakers | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| AI-powered | Yes |
| Brand Name | MSI |
| Drive Type | SSD |
| Color Gamut | 45% NTSC |
Show all 76 specsShow fewer
| Copilot Key | Yes |
|---|---|
| Screen Mode | Full HD |
| Screen Size | 15.6" |
| Color Family | Black |
| Manufacturer | MSI |
| Product Line | Cyborg 15 |
| Product Name | Cyborg 15 B2RWEKG-258US Gaming Notebook |
| Product Type | Gaming Notebook |
| Wireless LAN | Yes |
| Product Color | Translucent Black |
| Product Model | Cyborg 15 B2RWEKG-258US |
| Cover Material | Translucent |
| Processor Type | Core 5 |
| Product Family | Cyborg 15 B2RW |
| Product Series | B2RW |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Number of Cells | 4-cell |
| Processor Model | 210H |
| Processor Speed | 1.60 GHz |
| SSD Form Factor | M.2 |
| Standard Memory | 16 GB |
| Charger Included | Yes |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Package Contents | <ul><li>Cyborg 15 B2RWEKG-258US Gaming Notebook</li><li>Lithium Polymer Battery</li><li>AC Adapter</li></ul> |
| Wi-Fi Generation | Wi-Fi 6E |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Keyboard Backlight | Yes |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Front Camera/Webcam | Yes |
| Maximum Turbo Speed | 4.80 GHz |
| System Memory Speed | 5600 MHz |
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Weight (Approximate) | 4.29 lb |
| Installed Slot Memory | 16 GB |
| Standard Refresh Rate | 144 Hz |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ax |
| Camera Privacy Shutter | Yes |
| Included Charger Power | 120 W |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Environmental Compliance | Waste Electrical and Electronic Equipment Directive (WEEE) |
| Graphics Memory Capacity | 8 GB |
| Manufacturer Part Number | CYBORG15B2258 |
| System Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Display Screen Technology | In-plane Switching (IPS) Technology |
| Graphics Controller Model | GeForce RTX 5050 |
| Limited Warranty Duration | 1 Year |
| Operating System Platform | Windows |
| System Memory Form Factor | SODIMM |
| Total Number of USB Ports | 3 |
| Graphics Memory Technology | GDDR7 |
| USB Power Delivery Support | Yes |
| Number of Free Memory Slots | 0 |
| Energy Efficiency Compliance | Energy-related Products Directive (ErP) |
| Manufacturer Website Address | http://www.msi.com |
| Total Number of Memory Slots | 2 |
| Graphics Memory Accessibility | Dedicated |
| Additional Warranty Information | <p>1 year Limited warranty (Include 1 Year Global)</p> |
| Maximum Supported System Memory | 96 GB |
| Number of Occupied Memory Slots | 2 |
| Graphics Controller Manufacturer | NVIDIA |
| Total Solid State Drive Capacity | 1 TB |
| Installed Slot Memory Configuration | 2 x 8GB |
| Number of USB 3.2 Gen 2 Type-A Ports | 2 |
| Number of USB 3.2 Gen 2 Type-C Ports | 1 |
Datasheets & Resources
Related Products
More in NOTEBK from MSI - SYSTEMS and similar brands
More from MSI - SYSTEMS
Other products available from this brand
Have a question about this product?
Ask us about compatibility, pricing tiers, lead time, or anything else. We typically reply within one business day.



