CUSTOM K12 ELITEONE 800 G6 AIOI510500 8GB 256GB
CUSTOM K12 ELITEONE 800 G6 AIOI510500 8GB 256GB
Key Features
- atr:1100# delivers consistent computing performance with reliable and sustained operational stability
- Enables high-speed data transmission and power delivery via USB Type-C for efficient device connectivity and streamlined workflow integration
- Security Slot feature enhances operational throughput and workflow efficiency
Adding to inquiry lets you bundle multiple products into a single quote request.
Overview
HP EliteOne 800 All-in-Ones
Elevate expectations of what an AiO can do with powerful, secure, no-compromise solution in a stunning design for those on the front lines of business.
The power of first impressions.
Power through your day with a remarkably thin and VR-ready HP EliteOne 800 AiO - World's most powerful commercial All-in-One.
Tech Specs
| Width | 21.2" |
|---|---|
| Features | Security Slot |
| Brand Name | HP |
| USB Type-C | Yes |
| HDMI (Rear) | Yes |
| Screen Size | 23.8" |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Line | EliteOne |
| Product Name | EliteOne 800 G6 24 All-in-One PC |
| Product Type | All-in-One Computer |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Maximum Memory | 64 GB |
Show all 27 specsShow fewer
| Product Family | EliteOne 800 G6 |
|---|---|
| Product Series | 800 G6 |
| USB Type-C (Rear) | Yes |
| USB Type-C Detail | 2 x Type-C® SuperSpeed USB 10Gbps signaling rate port (charge support up to (5V/3A) |
| DisplayPort (Rear) | Yes |
| Environmental Compliance | Waste Electrical and Electronic Equipment Directive (WEEE) |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Manufacturer Part Number | 434F9US#ABA |
| Total Number of USB Ports | 7 |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Total Number of Memory Slots | 2 |
| Number of USB 3.2 Gen 1 Ports | 2 |
| Number of USB 3.2 Gen 2 Ports | 3 |
| Energy Efficiency Certification | China Energy Conservation Program (CECP) |
| Number of DisplayPort Outputs (Rear) | 1 |
Related Products
More in I-COMP from HP INC. - NSB DESKTOPS and similar brands

HP 800 G5-AIO I5-9500 REFURB 16GB 512SSD W11P 23IN GR A
MSI PRO AP222T 13M-068US 21.5IN FHD/MT/PENTIUM/4G/128SSD/BK/W11P(B)

MODERN AM242TP 1M-1099US 23.8/TOUCH/I3/8G/512GB/BLK/W11H/1Y
More from HP INC. - NSB DESKTOPS
Other products available from this brand
Have a question about this product?
Ask us about compatibility, pricing tiers, lead time, or anything else. We typically reply within one business day.
