CUSTOM ELITEONE 800 G5 AIO I9-9900 16GB 1TBGB
CUSTOM ELITEONE 800 G5 AIO I9-9900 16GB 1TBGB
Key Features
- All-in-One Computer delivers balanced desktop performance tailored for general-purpose computing tasks across diverse user scenarios
- Security Slot feature enhances system reliability and improves overall usability for a smoother computing experience
Adding to inquiry lets you bundle multiple products into a single quote request.
Overview
Create a modern workspace around the HP EliteOne 800 AiO with the sophisticated style of the micro-edge anti-glare display, serious performance, and hardware-enforced security.
Built-in security
World-class comprehensive security solutions like HP Sure Start Gen5 and HP Manageability Integration Kit are hardware enforced, self-healing, and simple to manage help protect your device, identity, and data on the HP EliteOne 800 AiO.
Powerful and configurable
High-performance users will enjoy highly responsive performance with a 9th Gen Intel® Core™ processor.
Inspired design
Count on this purposefully designed AiO to impress. Work in style on the elegant HP EliteOne 800 AiO with its thin profile, micro-edge anti-glare display, and superb cable management.
Tech Specs
| Width | 21.2" |
|---|---|
| Features | Security Slot |
| Brand Name | HP |
| HDMI (Rear) | Yes |
| Screen Size | 23.8" |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Line | EliteOne |
| Product Name | EliteOne 800 G5 23.8-inch All-in-One |
| Product Type | All-in-One Computer |
| Input Voltage | 120 V AC |
| TCO Certified | Yes |
| Maximum Memory | 64 GB |
Show all 28 specsShow fewer
| Product Family | EliteOne 800 G5 |
|---|---|
| Product Series | 800 G5 |
| USB Type-C (Rear) | Yes |
| USB Type-C Detail | 1 USB 3.1 Type-C™ Gen 2 |
| DisplayPort (Rear) | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Manufacturer Part Number | 33V91US#ABA |
| Total Number of USB Ports | 7 |
| Environmental Certification | TCO Certified Edge |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Total Number of Memory Slots | 2.0 |
| Energy Efficiency Certification | China Energy Conservation Program (CECP) |
| Number of DisplayPort Outputs (Rear) | 1 |
| Number of USB 3.1 Gen 1 Ports (Rear) | 2 |
| Number of USB 3.1 Gen 2 Ports (Rear) | 4 |
Related Products
More in I-COMP from HP INC. - NSB DESKTOPS and similar brands

HP 800 G5-AIO I5-9500 REFURB 16GB 512SSD W11P 23IN GR A
MSI PRO AP222T 13M-068US 21.5IN FHD/MT/PENTIUM/4G/128SSD/BK/W11P(B)

MODERN AM242TP 1M-1099US 23.8/TOUCH/I3/8G/512GB/BLK/W11H/1Y
More from HP INC. - NSB DESKTOPS
Other products available from this brand
Have a question about this product?
Ask us about compatibility, pricing tiers, lead time, or anything else. We typically reply within one business day.
