
CUSTOM 400 G7 PRODESK SFF I5-10500 32GB 1TB
CUSTOM 400 G7 PRODESK SFF I5-10500 32GB 1TB
Key Features
- With more hardware, Desktop Computer #small# delivers upgradeable performance for multitasking, media creation, and demanding workloads
- Security Slot feature enhances operational throughput and workflow efficiency
Adding to inquiry lets you bundle multiple products into a single quote request.
Overview
HP ProDesk 400 Series
Meet the everyday needs of your growing business with a smart financial investment in expandable desktop PCs.
Reliable future-ready performers
Powerful options
Power through your day with up to 10th Gen Intel® Core™ processors and configurable memory options.
Expansion-ready
Realize the full value of your investment with expansion and storage options that extend the life of your PC.
HP ProDesk 400 G7 Small Form Factor PC
Reliable and ready expansion for your growing business.
Tech Specs
| Depth | 3.7" |
|---|---|
| Width | 10.6" |
| Height | 11.9" |
| Features | Dust Filter |
| Brand Name | HP |
| HDMI (Rear) | Yes |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Line | Business Desktop |
| Product Name | ProDesk 400 G7 Small Form Factor PC |
| Product Type | Desktop Computer |
| Input Voltage | 120 V AC |
| Maximum Memory | 64 GB |
Show all 26 specsShow fewer
| Product Family | Business Desktop ProDesk 400 G7 |
|---|---|
| Product Series | ProDesk 400 G7 |
| DisplayPort (Rear) | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Manufacturer Part Number | 2V8J9US#ABA |
| Total Number of USB Ports | 9 |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Total Number of Memory Slots | 2.0 |
| Number of USB 3.2 Gen 1 Ports | 3 |
| Number of USB 3.2 Gen 2 Ports | 2 |
| Number of USB 2.0 Ports (Rear) | 2 |
| Number of USB 2.0 Ports (Front) | 2 |
| Number of DisplayPort Outputs (Rear) | 1 |
Related Products
More in SFF from HP INC. - NSB DESKTOPS and similar brands
Have a question about this product?
Ask us about compatibility, pricing tiers, lead time, or anything else. We typically reply within one business day.
