SANDISK - RETAIL MOBILE
64GB MICROSDXC UHS-I CARD FOR NINTENDO SWITCH
Request pricing
128GB CLASS10/UHS-I MICROSDXC 100/90MB READ/WRITE F/SWITCH
Request pricing
Pricing for this item is configured per-order. Add it to your inquiry below and we'll send a tailored quote.
Adding to inquiry lets you bundle multiple products into a single quote request.
Memory Cards For Nintendo Switch™|
The officially-licensed SanDisk microSDXC card for the Nintendo Switch provides dependable, high-performance storage for your console. Add up to 512GB1 of capacity, so you can keep your favorite titles on a single card.
| Width | 0.4" |
|---|---|
| Length | 0.6" |
| Thickness | 40 mil |
| Brand Name | SanDisk |
| Manufacturer | Western Digital Corporation |
| Product Name | Nintendo®-Licensed Memory Cards For Nintendo Switch™ 128GB |
| Product Type | microSDXC |
| Storage Capacity | 128 GB |
| Maximum Read Speed | 100 MB/s |
| Weight (Approximate) | 0.16 oz |
| Manufacturer Part Number | SDSQXBO-128G-ANCZA |
| Manufacturer Website Address | http://www.wdc.com |
More in FL-CRD from SANDISK - RETAIL MOBILE and similar brands


Other products available from this brand
Ask us about compatibility, pricing tiers, lead time, or anything else. We typically reply within one business day.