
MK120 DESKTOP CORDED KEYBOARD MOUSE COMBO
Request pricing
USB KEYBOARD K120
Request pricing
Pricing for this item is configured per-order. Add it to your inquiry below and we'll send a tailored quote.
Adding to inquiry lets you bundle multiple products into a single quote request.
| Rugged | Yes |
|---|---|
| Recycled | No |
| Backlight | No |
| Brand Name | Logitech |
| Color Family | Black |
| Localization | English |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Name | K120 Plug-and-Play USB Keyboard |
| Product Type | Keyboard |
| Product Color | Black |
| Product Model | K120 |
| Package Contents | <ul> <li>K120 Plug-and-Play USB Keyboard</li> <li>User Documentation</li> </ul> |
| Assembly Required | No |
|---|---|
| Country of Origin | China |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Platform Supported | PC |
| Post-consumer-waste% | 51% |
| Weight (Approximate) | 1.21 lb |
| Keyboard/Keypad Depth | 6.10" |
| Keyboard/Keypad Width | 17.72" |
| Keyboard/Keypad Height | 0.93" |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Keyboard/Keypad Features | Plug & Play |
| Manufacturer Part Number | 920-002478 |
| Keyboard/Keypad Cable Length | 4.92 ft |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com |
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Operating System Compatibility | Windows 11 |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
More in KEYB from LOGITECH - COMPUTER ACCESSORIES and similar brands



Other products available from this brand




Ask us about compatibility, pricing tiers, lead time, or anything else. We typically reply within one business day.