
STEELSERIES GAME MOUSE PAD BLACK CLOTH
STEELSERIES GAME MOUSE PAD BLACK CLOTH
Request pricing
Pricing for this item is configured per-order. Add it to your inquiry below and we'll send a tailored quote.
Adding to inquiry lets you bundle multiple products into a single quote request.
Overview
The SteelSeries QcK is a dream of a mouse pad for every gamer that prefers cloth surfaces. With the use of high quality cloth material, an optimized texture which guarantees both smoothness and glide and a specially designed non-slippery rubber base this pad blows away the competition and is a great choice not only for the hardcore gamer but also for graphic designers and others who use their mouse for extended periods of time. The SteelSeries QcK is compatible with all types of mice and is ideal for starters because of its great value for the money.
Tech Specs
| Depth | 11.22" |
|---|---|
| Width | 12.60" |
| Height | 0.08" |
| Brand Name | SteelSeries |
| Manufacturer | SteelSeries ApS |
| Product Line | QcK |
| Product Name | QcK Mouse Pad |
| Product Type | Mouse Pad |
| Product Color | Black |
| Product Model | 63004 |
| Product Material | Rubber |
| Additional Information | <p>Compatibility: Any optical, laser or ball mouse.</p> |
Show all 13 specsShow fewer
| Manufacturer Website Address | http://www.steelseries.com |
|---|
Related Products
More in PADRST from STEELSERIES and similar brands


QCK MEDIUM - LAVENDER GAMING SURFACE

QCK MEDIUM - WHITE GAMING SURFACE

QCK MEDIUM - AQUA GAMING SURFACE
Have a question about this product?
Ask us about compatibility, pricing tiers, lead time, or anything else. We typically reply within one business day.