NCNR VASARIO CASH DRAWER DED SR I/F 4BX5C TILL
NCNR VASARIO CASH DRAWER DED SR I/F 4BX5C TILL
Adding to inquiry lets you bundle multiple products into a single quote request.
Overview
A COST EFFECTIVE SOLUTION FOR LOW VOLUME ENVIRONMENTS
The perfect solution for applications that can be addressed with a performance cash drawer. The Vasario™ Series is the cost-effective choice that doesn't sacrifice quality or dependability.
Each member of the Vasario™ cash drawer family is competitively priced and includes features, such as multifunction locks and drawer status reporting, found in more expensive cash drawers. A variety of models with a wide range of size, style, color, interface and till configuration options are available to meet your specific requirements.
Tech Specs
| Depth | 16.3" |
|---|---|
| Width | 13.8" |
| Height | 4" |
| Features | Durable |
| Brand Name | apg |
| Serial Port | Yes |
| Manufacturer | apg |
| Product Line | Vasario |
| Product Name | Vasario Series Cash Drawer |
| Product Type | Cash Drawer |
| Product Color | Black |
| Product Model | 1416 |
Show all 18 specsShow fewer
| Product Family | Vasario |
|---|---|
| Proprietary Interface | SerialPRO II |
| Manufacturer Part Number | VP484A-BL1416 |
| Number of Bill Compartments | 4 |
| Number of Coin Compartments | 5 |
| Manufacturer Website Address | http://www.apgsolutions.com |
Related Products
More in PP-CD from APG - EXW MN and similar brands
More from APG - EXW MN
Other products available from this brand
Have a question about this product?
Ask us about compatibility, pricing tiers, lead time, or anything else. We typically reply within one business day.

