NCNR SERIES 4000 CASH DRAWER DED SRL I/F CRST TILL
NCNR SERIES 4000 CASH DRAWER DED SRL I/F CRST TILL
Adding to inquiry lets you bundle multiple products into a single quote request.
Overview
The Ultimate Heavy Duty Cash Drawer
Exceeding customer and industry expectations, the Series 4000 cash drawer is the ultimate heavy duty cash drawer. Industrial-grade steel ball bearing slides ensure effortless performance and durability for all retailers. The Series 4000 cash drawer has been tested to last beyond four million transactions. A robust latch mechanism and a proven four-function lock assembly offer several levels of security.
Tech Specs
| Depth | 21" |
|---|---|
| Width | 18.8" |
| Height | 4.2" |
| Features | Multi-function Lock |
| Brand Name | apg |
| Serial Port | Yes |
| Keyed System | Random |
| Manufacturer | apg |
| Product Line | Legend |
| Product Name | Heavy- Duty Point of Sale Cash Drawer | Series 4000 JD484A-BL1821-C |
| Product Type | Cash Drawer |
| Product Color | Black |
Show all 21 specsShow fewer
| Product Model | 1821 |
|---|---|
| Product Family | Legend |
| Number of Trays | 1 |
| Product Material | Steel |
| Number of Media Slots | 2 |
| Manufacturer Part Number | JD484A-BL1821-C |
| Number of Bill Compartments | 5 |
| Number of Coin Compartments | 5 |
| Manufacturer Website Address | http://www.apgsolutions.com |
Related Products
More in PP-CD from APG - EXW MN and similar brands
More from APG - EXW MN
Other products available from this brand
Have a question about this product?
Ask us about compatibility, pricing tiers, lead time, or anything else. We typically reply within one business day.

