HPI - RPB CERTIFIED PARTS
KIT HP AC ADPTR 280W PFC SMART 7.4MM
Request pricing
KIT HP AC ADPTR 280W PFC SMART 7.4MM
Request pricing
Pricing for this item is configured per-order. Add it to your inquiry below and we'll send a tailored quote.
Adding to inquiry lets you bundle multiple products into a single quote request.
| Features | Short Circuit Protection |
|---|---|
| Frequency | 50 Hz |
| Brand Name | HPI - RPB Certified Parts |
| Cable Length | 3.28 ft |
| Color Family | Black |
| Manufacturer | HPI - RPB Certified Parts |
| Product Name | AC Adapter |
| Product Type | AC Adapter |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Product Color | Black |
| Output Voltage | 19.5 V DC |
| Device Supported | Notebook |
| Package Contents | <ul><li> AC Adapter</li><li> Charging Cable ((3-pole cable C5))</li></ul> |
|---|---|
| Input Voltage Range | 100 V AC - 240 V AC |
| Maximum Output Power | 280 W |
| Maximum Output Current | 14.36 A |
| Manufacturer Part Number | TPN-CA25 |
| Certifications & Standards | <ul><li> CCC</li><li> CE</li><li> ENEC</li><li> NOM NYCE</li><li> Singapore Safety Mark</li><li> Technical Inspection Association (TÜV)</li><li> UL Listed</li></ul> |
| Manufacturer Website Address | https://imaginenext.ingrammicro.com/sourcing-and-certified-pre-owned |
More in S-PWR from HPI - RPB CERTIFIED PARTS and similar brands



Other products available from this brand
Ask us about compatibility, pricing tiers, lead time, or anything else. We typically reply within one business day.