INFOCUS MANAGED
INFOCUS INTERACTIVE DISPLAY D017 JTOUCH13E 86 IN8613E
$2,302.93
INFOCUS INTERACTIVE DISPLAY D011 JTOUCH 13 65 IN6513
Adding to inquiry lets you bundle multiple products into a single quote request.
| USB | Yes |
|---|---|
| VGA | Yes |
| HDMI | Yes |
| Depth | 3.6" |
| Width | 58.9" |
| Height | 36.7" |
| Serial | Yes |
| Webcam | Yes |
| Ethernet | Yes |
| Speakers | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Brand Name | InFocus |
| Brightness | 450 Nit |
|---|---|
| Microphone | Yes |
| S/PDIF Out | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Energy Star | Yes |
| Scan Format | 2160p |
| Screen Mode | 4K UHD |
| Touchscreen | Yes |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Manufacturer | Maxnerva Technology Services Ltd |
| Product Line | JTouch |
| Product Name | JTouch IN6513 Collaboration Display |
| Product Type | Collaboration Display |
| Wireless LAN | Yes |
| Audio Line In | Yes |
| Input Voltage | 120 V AC |
| Product Model | IN6513 |
| Response Time | 8 ms |
| Contrast Ratio | 5,000:1 |
| Processor Core | Octa-core (8 Core) |
| Processor Type | Cortex A76 + A55 |
| Product Family | JTouch 13 |
| Product Series | 13 |
| Tempered Glass | Yes |
| Color Supported | 1.07 Billion Colors |
| Glass Thickness | 5.1 mil |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Standard Memory | 8 GB |
| Operating System | Android 13 |
| Package Contents | <ul><li> JTouch IN6513 Collaboration Display</li><li> Remote</li><li> 2 x Stylus</li><li> NFC Comm Admin Card</li><li> 5 x NFC User Card</li><li> 3m Touch USB-B Cable</li><li> 3m USB-A Cable</li><li> VESA Wall-mount</li><li> 3m Power Cable (US)</li><li> 3m Power Cable (EU)</li><li> 3m HDMI Cable</li><li> Simplified User Guide</li></ul> |
| Product Material | Aluminum |
| RMS Output Power | 52 W |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Power Consumption | 230 W |
| Screen Resolution | 3840 x 2160 |
| Bluetooth Standard | Bluetooth 5.0 |
| Multi-touch Screen | Yes |
| Number of Speakers | 2 |
| Display Orientation | Landscape |
| Display Screen Type | LCD |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Number of VGA Ports | 1 |
| VESA Mount Standard | 500 x 400 |
| Ambient Light Sensor | Yes |
| Backlight Technology | Direct LED |
| Viewable Screen Size | 65" |
| Weight (Approximate) | 76.50 lb |
| Flash Memory Capacity | 128 GB |
| Memory Card Supported | embedded MultiMediaCard (e.MMC) |
| Number of HDMI Inputs | 4 |
| Standard Refresh Rate | 60 Hz |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11a/n/ac/ax |
| Number of HDMI Outputs | 1 |
| Number of Touch Points | 40 |
| Touchscreen Technology | Infrared (IrDA) |
| Vertical Viewing Angle | 178° |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Horizontal Viewing Angle | 178° |
| Manufacturer Part Number | IN6513 |
| Near Field Communication | Yes |
| Graphics Controller Model | Mali-G610 MC4 |
| Operating System Platform | Android |
| Standby Power Consumption | 500 mW |
| Total Number of USB Ports | 8 |
| Manufacturer Website Address | http://www.infocus.com |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 2 |
| Number of Microphone Array Elements | 8 |
More in IPD from INFOCUS MANAGED and similar brands
Other products available from this brand




Ask us about compatibility, pricing tiers, lead time, or anything else. We typically reply within one business day.
Actual pricing depends on volume, configuration, and current promotions. Reach out and we'll put together a real quote — often below this number.