
KIT DELL 45W AC ADAPTER USB-C TIP - 45W - 45 W - 5 V DC OUTPUT
$57.06
DELL 130-WATT 3-PRONG AC ADAPTER WITH 6 FT CORD
Adding to inquiry lets you bundle multiple products into a single quote request.
| Depth | 6.1" |
|---|---|
| Width | 3" |
| Height | 1" |
| Brand Name | DELL SOURCING - NEW |
| Manufacturer | DELL SOURCING - NEW |
| Product Name | 130-Watt 3-Prong AC Adapter Whith 6ft Power Cord |
| Product Type | AC Adapter |
| Compatibility | <b>Dell Notebooks:<br /></b> <ul> <li>Inspiron 14 5000 Series (5458)</li> <li>Inspiron 14R (5420)</li> <li>Inspiron 15 (1525)Inspiron 15 (1545)</li> <li>Inspiron 15R (N5010)</li> <li>Inspiron 15R (N5110)</li> <li>Inspiron 17R (7720)</li> <li>Inspiron 17R (N7110)</li> <li>Inspiron 5551</li> <li>Inspiron 5555</li> <li>Inspiron 5558</li> <li>Inspiron 5755</li> <li>Inspiron 7558</li> <li>Inspiron M5110</li> <li>Latitude 3330</li> <li>Latitude 3340</li> <li>Latitude E4200</li> <li>Latitude E4300</li> <li>Latitude E4310</li> <li>Latitude E5400</li> <li>Latitude E5410</li> <li>Latitude E5420</li> <li>Latitude E5440</li> <li>Latitude E5500</li> <li>Latitude E5510</li> <li>Latitude E5520</li> <li>Latitude E5530</li> <li>Latitude E6220</li> <li>Latitude E6320</li> <li>Latitude E6330</li> <li>Latitude E6400</li> <li>Latitude E6400 ATG</li> <li>Latitude E6400 XFR</li> <li>Latitude E6410</li> <li>Latitude E6410 ATG</li> <li>Latitude E6420</li> <li>Latitude E6420 ATG</li> <li>Latitude E6430</li> <li>Latitude E6430 ATG</li> <li>Latitude E6440</li> <li>Latitude E6500</li> <li>Latitude E6510</li> <li>Latitude E6520</li> <li>Latitude E6530</li> <li>Latitude E6540</li> <li>Latitude E7240</li> <li>Latitude E7440</li> <li>Latitude XT3</li> <li>Precision M2400</li> <li>Precision M2800</li> <li>Precision M4400</li> <li>Precision M4500</li> <li>Precision M4700</li> <li>Precision M60</li> <li>Precision M70</li> <li>Precision M90</li> <li>Studio 1747</li> <li>Studio XPS 16 (1640)</li> <li>Studio XPS 16 (1645)</li> <li>Studio XPS 16 (1647)</li> <li>Vostro 2510</li> <li>Vostro 3700</li> <li>Vostro 3750</li> <li>XPS 14 (L401X)</li> <li>XPS 15 (L501X)</li> <li>XPS 15 (L502x)</li> <li>XPS 17 (L701X)</li> <li>XPS 17 (L702X)</li> <li>XPS M170</li> <li>XPS M1710</li> </ul> |
| Input Voltage | 120 V AC |
| Output Voltage | 19.5 V DC |
| Device Supported | Notebook |
| Package Contents | <ul> <li>AC Adapter</li> <li>1 x 6ft Power Cord</li> </ul> |
| Packaged Quantity | 1 |
|---|---|
| Maximum Output Power | 130 W |
| Weight (Approximate) | 1.15 lb |
| Maximum Output Current | 6.70 A |
| Manufacturer Part Number | 331-5817 |
| Compatible to OEM Part Number | <ul> <li>PA-4E Family</li> <li>PA-4E</li> <li>WRHKW</li> <li>VJCH5</li> <li>VNM7N</li> <li>JU012</li> <li>X408G</li> <li>D232H</li> <li>0X408G</li> <li>0D232H</li> <li>2TXJ7</li> <li>9Y819</li> <li>K5294</li> <li>TC912</li> <li>D1078</li> <li>TC887</li> <li>W1828</li> <li>330-1829</li> <li>330-1830</li> <li>310-4180</li> <li>310-6580</li> <li>310-8275</li> <li>310-7849</li> <li>310-7848</li> <li>PA130PE1-00</li> <li>DA130PE1-00</li> <li>NADP-130AB B</li> <li>PA-1131-02D</li> <li>HP-AD130B13P</li> </ul> |
More in NB-PWR from DELL SOURCING - NEW and similar brands




Other products available from this brand
Ask us about compatibility, pricing tiers, lead time, or anything else. We typically reply within one business day.
Actual pricing depends on volume, configuration, and current promotions. Reach out and we'll put together a real quote — often below this number.