
BRIGHT WHITE SV COMBO ARM NO WS SYST
BRIGHT WHITE SV COMBO ARM NO WS SYST
Key Features
- Makes it quick, convenient, and simple to adjust and reposition connectors in a modular mounting system
- Can withstand a maximum weight of 29 lb
- Supports 24" displays
Adding to inquiry lets you bundle multiple products into a single quote request.
Overview
With Small CPU Holder. This complete system provides easy re-positioning of your entire workstation-move your display, keyboard, mouse and barcode scanner in a single motion!
Durable aluminum construction! Work sitting or standing with the arm's ergonomic 25" (64 cm) LCD height adjustment range. A unique cable management system conceals and organizes cords, making cleaning easy.
Tech Specs
| Brand Name | Ergotron |
|---|---|
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Line | StyleView |
| Product Name | StyleView Sit-Stand Combo System (White) |
| Product Type | Wall Mount |
| Product Color | White |
| Product Family | StyleView |
| Device Supported | Mouse |
| Mounting Pattern | 75 x 75 |
| Country of Origin | China |
| Weight (Approximate) | 36.80 lb |
| Maximum Load Capacity | 29 lb |
Show all 15 specsShow fewer
| Manufacturer Part Number | 45-273-216 |
|---|---|
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com |
| Maximum Screen Size Supported | 24" |
Related Products
More in FURN from ERGOTRON RE and similar brands


LIFEKINNEX BATT BRACKETS AND CABLE BOX
TILT PIVOT FOR SV POLE CART

BASKET 13 10 6 PATIENT TABLE IDG
More from ERGOTRON RE
Other products available from this brand
Have a question about this product?
Ask us about compatibility, pricing tiers, lead time, or anything else. We typically reply within one business day.


