
32GB SDCZ50-032G-A46 CRUZER BLADE FLASH DRIVE USB
Request pricing
64GB ULTRA FIT 4X6 INSERT AM
Request pricing
Pricing for this item is configured per-order. Add it to your inquiry below and we'll send a tailored quote.
Adding to inquiry lets you bundle multiple products into a single quote request.
Add Space, Fast. Just Plug It In.
The simple way to add extra, high-speed storage to your device! The SanDisk Ultra Fit™ USB 3.1 Flash Drive delivers performance that lets you move a full-length movie up to 15x faster than with standard USB 2.0 drives.1 Plus, thanks to its compact, streamlined design, you can plug it in and leave it in.
| Width | 0.6" |
|---|---|
| Height | 0.2" |
| Length | 1.2" |
| Brand Name | SanDisk |
| Manufacturer | Western Digital Corporation |
| Product Line | Ultra Fit |
| Product Name | Ultra Fit USB 3.1 Flash Drive 64GB |
| Product Type | Flash Drive |
| Host Interface | USB 2.0 |
| Product Family | Ultra Fit |
| Storage Capacity | 64 GB |
| Maximum Read Speed | 130 MB/s |
| Manufacturer Part Number | SDCZ430-064G-A46 |
|---|---|
| Manufacturer Website Address | http://www.wdc.com |
More in USB-FL from SANDISK and similar brands




Ask us about compatibility, pricing tiers, lead time, or anything else. We typically reply within one business day.