SAMSUNG COMMERCIAL HOSPITALITY LCD
43IN UHD 4K HOSPITALITY TV 3YRS
$375.02
43IN UHD 4K HOSPITALITY TV 3YRS
Request pricing
Pricing for this item is configured per-order. Add it to your inquiry below and we'll send a tailored quote.
Adding to inquiry lets you bundle multiple products into a single quote request.
| Brand Name | Samsung |
|---|---|
| Scan Format | 2160p |
| Manufacturer | Samsung |
| Product Name | HG43U800FNF LCD TV |
| Product Type | LCD TV |
| Product Model | HG43U800FNF |
| Screen Size Class | 43" |
| Maximum Resolution | 3840 x 2160 |
| Viewable Screen Size | 43" |
| Video Signal Standard | 4K UHDTV |
| Manufacturer Part Number | HG43U800FNFXZA |
| Energy Consumption per Year | 162 kWh |
| Manufacturer Website Address | http://www.samsung.com/us |
|---|
More in LCD-TV from SAMSUNG COMMERCIAL HOSPITALITY LCD and similar brands


Other products available from this brand
Ask us about compatibility, pricing tiers, lead time, or anything else. We typically reply within one business day.