BATTERY TECHNOLOGY INC.
ADP-45XE-BTI 45W USB-C CHARGER ADP-45XE D ASUS C424MA C433TA
$24.78
40WATT 19VOLT AC ADAPTER FOR HP MINI 110 1000 SERIE PA5192U-1ACA
Adding to inquiry lets you bundle multiple products into a single quote request.
| Brand Name | BTI |
|---|---|
| Manufacturer | Battery Technology, Inc |
| Product Name | AC Adapter |
| Product Type | AC Adapter |
| Compatibility | <li>496813-001</li><p><b>Toshiba Chromebooks:</b><br /> <li>CB30-B3121</li><li>CB30-B3122</li><li>CB30-A3120</li><li>CB30-A3120</li><li>CB35-A3120</li><li>CB35-B3330</li><li>CB35-B3340</li><li>CB35-A3120</li><li>CB30-B3123</li> <b><b>HP Mini Notebooks:</b></b><br /> <li>110-1000 CTO</li><li>110-1002XX</li><li>110-1009TU</li><li>110-1011TU</li><li>110-1013TU</li><li>110-1016TU</li><li>110-1018TU</li><li>110-1022TU</li><li>110-1024NR</li><li>110-1030LA</li><li>110-1031NR</li><li>110-1033CL</li><li>110-1034TU</li><li>110-1037TU</li><li>110-1040TU</li><li>110-1046TU</li><li>110-1047TU</li><li>110-1050NR</li><li>110-1051TU</li><li>110-1058TU</li><li>110-1064TU</li><li>110-1101VU BY STUDIO TORD BOONTJE PC</li><li>110-1103VU</li><li>110-1108VU</li><li>110-1109VU</li><li>110-1114VU</li><li>110-1115NR</li><li>110</li><li>110 SERIES</li><li>1101</li><li>110-1014NR</li><li>110-1014TU</li><li>110-1015LA</li><li>110-1016LA</li><li>110-1025DX</li><li>110-1025TU</li><li>110-1026NR</li><li>110-1027TU</li><li>110-1028TU</li><li>110-1036CA</li><li>110-1036NR</li><li>110-1036TU</li><li>110-1037CA</li><li>110-1049TU</li><li>110-1050BR</li><li>110-1050CA</li><li>110-1050LA</li><li>110-1065TU</li><li>110-1068TU</li><li>110-1076TU</li><li>110-1100</li><li>110-1100 CTO</li><li>110-1111VU</li><li>110-1112NR</li><li>110-1112VU</li><li>110-1113NR</li><li>110-1118VU</li><li>110-1119NR</li><li>110-1120LA</li><li>110-1121BR</li><li>110-1132TU BY STUDIO TORD BOONTJE PC</li><li>110-1133NR</li><li>110-1134CL</li><li>110-1135CA BY STUDIO TORD BOONTJE PC</li><li>110-1190BR</li><li>110-1190LA</li><li>110-1190TU</li><li>110-1191TU</li><li>110-1192TU</li><li>110C-1010EA PC</li><li>110C-1010EB PC</li><li>110C-1010EC PC</li><li>110C-1010EE PC</li><li>110C-1010SG PC</li><li>110C-1010SH PC</li><li>110C-1010SO PC</li><li>110C-1010SP PC</li><li>110C-1020SL PC</li><li>110C-1020SO PC</li><li>110C-1020SS PC</li><li>110C-1020ST PC</li><li>110-1117VU</li><li>110-1118NR</li><li>110-1122BR</li><li>110-1125LA</li><li>110-1130LA</li><li>110-1131LA</li><li>110-1140LA</li><li>110-1144NR</li><li>110-1150NR</li><li>110-1158LA</li><li>110-1193TU</li><li>110-1195TU</li><li>110C-1001NR PC</li><li>110C-1006NR PC</li><li>110C-1010EG PC</li><li>110C-1010EP PC</li><li>110C-1010EZ PC</li><li>110C-1010SB PC</li><li>110C-1011EO PC</li><li>110C-1012SA PC</li><li>110C-1020EI PC</li><li>110C-1020EO PC</li><li>110C-1030EF PC</li><li>110C-1030EQ PC</li><li>110C-1040EC PC</li><li>110C-1045EI PC</li><li>110C-1050SF PC</li><li>110C-1065EI PC</li><li>110C-1100CA</li><li>CQ10-100</li><li>CQ10-120CA</li><li>110C-1030ED PC</li><li>110C-1048NR PC</li><li>110C-1050EB PC</li><li>110C-1050EF PC</li><li>110C-1050EJ PC</li><li>CQ10-120NR</li><li>CQ10-130CA</li><li>CQ10-150CA</li><li>CQ10-150LA</li><li>110-1000</li><li>110-1001TU</li><li>110-1010TU</li><li>110-1012NR</li><li>110-1017TU</li><li>110-1019TU</li><li>110-1022NR</li><li>110-1023NR</li><li>110-1030CA</li><li>110-1030NR</li><li>110-1034NR</li><li>110-1035TU</li><li>110-1037NR</li><li>110-1038TU</li><li>110-1046NR</li><li>110-1047NR</li><li>110-1050TU</li><li>110-1052TU</li><li>110-1057TU</li><li>110-1059TU</li><li>110-1004TU</li><li>110-1006TU</li><li>110-1007TU</li><li>110-1008TU</li><li>110-1020BR</li><li>110-1020LA</li><li>110-1020NR</li><li>110-1021TU</li><li>110-1031TU</li><li>110-1032NR</li> </p> |
| TAA Compliant | No |
| Output Voltage | 19 V DC |
| Device Supported | Netbook |
| Country of Origin | China |
| Maximum Output Power | 40 W |
| Maximum Output Current | 2.10 A |
| Environmental Compliance | Waste Electrical and Electronic Equipment Directive (WEEE) |
| Environmentally Friendly | Yes |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | AC-1940123 |
| Manufacturer Website Address | http://www.batterytech.com |
More in NB-PWR from BATTERY TECHNOLOGY INC. and similar brands

Other products available from this brand
Ask us about compatibility, pricing tiers, lead time, or anything else. We typically reply within one business day.
Actual pricing depends on volume, configuration, and current promotions. Reach out and we'll put together a real quote — often below this number.