AXIOM
CAT6 BENDNFLEX ULTRA-THIN SNAGLESS PATCH CABLE 550MHZ
$3.13
40PK 1.2GB EXOS 10E2400 SAS 10000 RPM 256MB 2.5IN
Request pricing
Pricing for this item is configured per-order. Add it to your inquiry below and we'll send a tailored quote.
Adding to inquiry lets you bundle multiple products into a single quote request.
| Depth | 4" |
|---|---|
| Width | 2.8" |
| Buffer | 256 MB |
| Height | 0.6" |
| Brand Name | Seagate |
| Drive Type | Internal |
| Form Factor | 2.5" |
| Manufacturer | Seagate Technology |
| Product Name | Enterprise Performance 10k HDD |
| Product Type | Hard Drive |
| Wireless LAN | No |
| Product Model | ST1200MM0139-40PK |
| Drive Interface | SAS |
|---|---|
| Storage Capacity | 1.20 TB |
| Country of Origin | Thailand |
| Packaged Quantity | 40 |
| Spindle Speed (rpm) | 10000 |
| Weight (Approximate) | 8.11 oz |
| Drive Interface Standard | 12Gb/s SAS |
| Manufacturer Part Number | ST1200MM0139-40PK |
| Manufacturer Website Address | http://www.seagate.com |
More in SASHD from SEAGATE - ENTERPRISE and similar brands
Ask us about compatibility, pricing tiers, lead time, or anything else. We typically reply within one business day.