HANWHA TECHWIN AMERICA
2MP A-SERIES IR VANDAL DOME POE CAMERA 2.8MM FIXED IP66 IK10
$139.07
2MP/5MP X 4 OUTDOOR DOME CAMERA FIXED LENS MODULES WDR ANALYTICS
Request pricing
Pricing for this item is configured per-order. Add it to your inquiry below and we'll send a tailored quote.
Adding to inquiry lets you bundle multiple products into a single quote request.
| Diameter | 10" |
|---|---|
| Features | Motion Detection |
| Brand Name | Hanwha Techwin |
| Mount Type | Gooseneck |
| Form Factor | Dome |
| Color Family | White |
| HD Recording | Yes |
| Manufacturer | Hanwha Group |
| Product Name | 4x 2MP / 5MP Multi-sensor Multi-directional Camera |
| Product Type | Network Camera |
| Storage Type | Memory Card |
| Lens Included | No |
| Product Color | White |
|---|---|
| Product Model | PNM-9002VQ |
| Video Formats | MJPEG |
| NDAA Compliant | Yes |
| Product Family | P |
| Product Series | P |
| Color Supported | Color |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Number of Sensors | 4 |
| Remote Management | Yes |
| Maximum Frame Rate | 60 fps |
| Operating Humidity | 90% |
| Weight (Approximate) | 6.61 lb |
| Longest Shutter Speed | 2 Second |
| Shortest Shutter Speed | 1/12000 Second |
| Connectivity Technology | Wired |
| Impact Protection Rating | IK10 |
| Manufacturer Part Number | PNM-9002VQ |
| Maximum Video Resolution | 2560 x 1920 |
| Ingress Protection Rating | IP66 |
| Analog Video Signal Format | CVBS |
| Maximum Operating Humidity | 90% |
| Manufacturer Website Address | http://www.hanwha.com |
| Maximum Operating Temperature | 131°F (55°C) |
| Minimum Operating Temperature | -40°F (-40°C) |
More in NV-CAM from HANWHA TECHWIN AMERICA and similar brands
Other products available from this brand
Ask us about compatibility, pricing tiers, lead time, or anything else. We typically reply within one business day.