VISIONTEK
6FT HDMI/DVI-D BI-DIRECTIONAL M/M CABLE V2
Request pricing
2M DP 1.4 M/M CABLE
Request pricing
Pricing for this item is configured per-order. Add it to your inquiry below and we'll send a tailored quote.
Adding to inquiry lets you bundle multiple products into a single quote request.
| Features | Plug & Play |
|---|---|
| Brand Name | VisionTek |
| Cable Type | DisplayPort |
| Cable Length | 6.56 ft |
| Manufacturer | VisionTek Products, LLC |
| Product Name | DisplayPort to DisplayPort 1.4 2 Meter Cable |
| Product Type | A/V Cable |
| Shipping Width | 3.50" |
| Shipping Height | 12.50" |
| Device Supported | Digital Signage Display |
| Country of Origin | China |
| Supported Resolution | 3840 x 2160 |
| Manufacturer Part Number | 901291 |
|---|---|
| Connector Type on First End | DisplayPort 1.4 Digital Audio/Video - Male |
| Connector Type on Second End | DisplayPort 1.4 Digital Audio/Video - Male |
| Manufacturer Website Address | http://www.visiontek.com |
| Shipping Weight (Approximate) | 1 lb |
| Connector on First End Details | DisplayPort 1.4 Digital Audio/Video - Male |
| Connector on Second End Details | DisplayPort 1.4 Digital Audio/Video - Male |
More in SERIAL from VISIONTEK and similar brands

Other products available from this brand




Ask us about compatibility, pricing tiers, lead time, or anything else. We typically reply within one business day.