24IN ALL-IN-ONE WIN KIOSK I3 I3-1115G4E 6MB INTEL SMART CACHE
24IN ALL-IN-ONE WIN KIOSK I3 I3-1115G4E 6MB INTEL SMART CACHE
Key Features
- Modular functionality to support any payment type
- All-in-one solution with upgraded compatibility
- Compact and modern design
Adding to inquiry lets you bundle multiple products into a single quote request.
Overview
Self-service out of the box with Windows OS
Introducing Samsung Kiosk with Windows OS: a compact, eye-catching kiosk to provide reliable performance in any business location. With built-in Windows 10 IoT Enterprise OS, it supports enhanced compatibility with various 3rd party devices and services to integrate business operations.
Modular functionality to support any payment type
Boost every customer experience with the intuitive all-in-one payment and ordering system with no additional peripherals needed. Adopting a modular design, Samsung Kiosk offers a variety of customer payment options including credit card, barcode, QR code, along with a built-in printer.
All-in-one solution with upgraded compatibility
Samsung Kiosk operating on Windows is an all-in-one solution without the need for an external PC. With Windows 10 IoT Enterprise OS, it enables flexible connection with versatile devices and services, making it suitable for a wide array of business use cases.
Robust yet stable performance
Powered by 11th Gen Intel® Core™ Processor, Samsung Kiosk built on Windows OS features high performance computing power for flexible, stable, and enhanced capabilities that deliver amazing and robust experiences to users in any business environment.
Compact and modern design
Samsung Kiosk is composed of a single display part and connection box, along with an optional stand. The design enables clean and convenient cable management while the grey-white color and simple stand means the kiosk blends perfectly into any store interior with a stylish look.
Versatile solution for any scenario
For enhanced flexibility in any business environment, Samsung's new kiosk offers three installation types - countertop, floor stand and wall-mounting - along with hidden cabling and power strip, with no external PC needed either for optimized space saving.
Minimize accidents and risks
Shatterproof protection
Samsung understands that accidents happen. To protect students and educators, the Samsung Kiosk screen is wrapped in a proprietary shatterproof film, ensuring the screen stays intact in the event of a break.
Tech Specs
| Depth | 1.9" |
|---|---|
| Width | 21.6" |
| Height | 13.2" |
| Brand Name | Samsung |
| Screen Mode | Full HD |
| Screen Size | 24" |
| Touchscreen | Yes |
| Color Family | White |
| Flash Memory | 256 GB |
| Manufacturer | Samsung |
| Product Name | KM24C-3 (Kiosk Windows, i3) |
| Product Type | POS Kiosk |
Show all 23 specsShow fewer
| Product Color | White |
|---|---|
| Product Model | KM24C-3 |
| Processor Type | Core i3 |
| Operating System | Windows 10 IoT Enterprise |
| Display Screen Type | Advanced Super Dimension Switch (ADS) |
| Weight (Approximate) | 9.48 lb |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Connectivity Technology | Wired |
| Environmental Compliance | Waste Electrical and Electronic Equipment Directive (WEEE) |
| Manufacturer Part Number | KM24C-3 |
| Manufacturer Website Address | http://www.samsung.com/us |
Datasheets & Resources
Related Products
More in KS-AC from SAMSUNG COMMERCIAL LARGE FORMAT and similar brands
More from SAMSUNG COMMERCIAL LARGE FORMAT
Other products available from this brand

43IN COMMERCIAL 4K UHD DISPLAY 350 NIT TAA

50IN COMMERCIAL 4K UHD DISPLAY 350 NIT TAA

43IN COMMERCIAL 4K UHD DISPLAY 500 NIT TAA

55IN COMMERCIAL 4K UHD DISPLAY 350 NIT TAA
Have a question about this product?
Ask us about compatibility, pricing tiers, lead time, or anything else. We typically reply within one business day.