BELKIN - CABLES
1FT CAT5E BLU UTP RJ45 M/M PATCH CABLE BAG AND LABEL
$1.13
1000FT BULK CAT5E GRAY PVC PATCH CORD STRANDED 24AWG ROHS
Request pricing
Pricing for this item is configured per-order. Add it to your inquiry below and we'll send a tailored quote.
Adding to inquiry lets you bundle multiple products into a single quote request.
| Conductor | Copper |
|---|---|
| Brand Name | Belkin |
| Cable Type | Category 5e |
| Cable Length | 1000 ft |
| Color Family | Gray |
| Manufacturer | Belkin International, Inc |
| Package Type | Bulk |
| Product Name | Category 5e Stranded Bulk Cable |
| Product Type | Network Cable |
| Product Color | Gray |
| Shipping Width | 14.63" |
| Jacket Material | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Shipping Height | 9" |
|---|---|
| Country of Origin | China |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Cable Characteristic | Patch Cable |
| Weight (Approximate) | 25.34 lb |
| Additional Information | <ul><li>PowerSum tested</li><li>4 & 16 Mbps Token Ring</li></ul> |
| Manufacturer Part Number | A7J304-1000 |
| Certifications & Standards | <ul><li>EIA/TIA-568</li></ul> |
| Manufacturer Website Address | http://www.belkin.com |
| Shipping Weight (Approximate) | 23.83 lb |
More in ETHERN from BELKIN - CABLES and similar brands

Other products available from this brand
Ask us about compatibility, pricing tiers, lead time, or anything else. We typically reply within one business day.